Program TNS 2019

Obec Tvrdonice a Slovácký Podlužácký krůžek Tvrdonice

pořádají 66. ročník národopisných slavností

 

Podluží v písni a tanci

 

Pátek 7. června

 

10.00   Koncert pro žáky Základní školy ve Tvrdonicích

Účinkují : FS Javor, Javoráček

dětský soubor Pastratorii Traditiei z Rumunska

19.00   Koncert dechové hudby Mladá muzika ze Šardic

20.00   Slavnostní zahájení

Přehlídka dechových hudeb

Účinkují: DH Májovanka (SK)

DH Jižani

DH Dubňanka

DH Podlužanka

Po skončení pořadu následuje lidová veselice, k tanci i poslechu hraje DH Dubňanka a CM Vladimíra Beneše.

 

Sobota 8. června

 

12.30   Vesele muziko koncert DH Mladá muzika ze Šardic na náměstí Míru

13.30   Slavnostní průvod dětských souborů

14.00   Naše děti – přehlídka dětských souborů

Účinkují: Pomněnka z Tvrdonice a Mládežnická CM z Lužic

Jarabáček z Drnholce

Javoráček z Lomnice nad Lužnicí

Pastratorii Traditiei z Rumunska

Břeclavánek a CM Břeclavánek

Jacková z Jablunkova

Vítězové dětských pěveckých soutěží, připravila CM Matěje Kůrečky

17.00   Soutěže ve zpěvu – soutěží mladí zpěváci z regionu, doprovází CM OLiNa

Vitajte u nás – Folklorní soubor Javor, dětský soubor Pastratorii Traditiei (RU)

19.30   Jsem Moravan aneb 90 let Slováckého krůžku

19.50   Podlužácký stárku – soutěž v podlužáckých tancích hošije a vrtěná

Porota: Štěpán Hubačka (předseda), Jan Huňař st., Josef Létal, Martin Kaňa,

Stanislav Popela

Soutěží mladí tanečníci z regionu.

Doprovází CM OliNa, CM Břeclavan, DH Lanžhotčanka

20.00   Slavíček z Podluží – vzpomínkový pořad ke 100. výročí narození Boženy

Šebetovské

Účinkují: Marie Prajková, Ludmila Kosková, Jana Horáková, Lubka Vacenovská,

Zuzana Martinková, ženský sbor z Lanžhota, Jan Kružík, CM Břeclavan

21.00   Pokračování taneční soutěže verbuňk a O STÁRKOVSKÉ PRÁVO

představí se vítězové dětské verbířské soutěže regionu Podluží

21.30   Jak je kroj, tak sa stroj – šatka na Podluží

Účinkují: Zuzana Uhrová, Zuzana Cyprisová, Veronika Prajková, Kamila

Šošovičková, Nikola Uhrová, Eva Blažková, Tereza Kolářová, Soňa

Hošková, Anna Fialková

doprovází CM Břeclavan

22.00   Fašanku, fašanku – hudebně taneční pásmo

Účinkují: NS Břeclavan, FS Pohárek, Jiljí Herzán, Jan Huňař st., Starobřeclavský

mužácký sbor, kůň, medvěd

doprovází CM Břeclavan

Po skončení pořadu následuje lidová veselice s DH Lanžhotčanka, CM Zádruha, OLiNa, Mladé Slovácko

 

Neděle 9. června

 

09.00   Slavnostní mše svatá za účastníky slavností v chrámu Páně sv. Mikuláše

ve Tvrdonicích

10.00   Sjíždění chasy na vozech tažených koňmi na náměstí Míru

doprovází DH Podlužanka, vystoupí FS Javor

13.30   Hore Tvrdonicama slavnostní průvod účinkujících obcí

doprovází DH Podlužanka 14.00 Veselá je dědina

Účinkují: Stárek Podluží 2019, Folklorní kroužek MŠ Tvrdonice,

Slovácký krůžek Tvrdonice, Mládežnická CM z Lužic

Vitajte u nás – Slovácký krúžek a ženský sbor Erteple Hodonín

15.00   Dědinečko moja – představení obcí regionu Podluží

Moravská Nová VesJak sa žiuo za stařečků

Účinkují: DFS Jatelinka a Jatelinečka

Slovácký krúžek Moravská Nová Ves

Mužský sbor Moravská Nová Ves

Ženský sbor Moravská Nová Ves

CM Jatelinka

Podivín – Jarní zvykosloví v Podivíně

Účinkují : Malá Voděnka

Velká Voděnka

Podivínská chasa

17.30   Umelecký súbor Lúčnica (SK)

Po skončení pořadu lidová veselice s DH Podlužanka

 

 

Doprovodný program 8. a 9. června

 

od 14.00 Dětský dvůr

Jarmark řemesel spojený s prodejem

Slovácká chalupa – výstava ke 100.výročí narození Boženy Šebetovské

Ochutnávka a prodej vín ve sklepě zahrádkářů

od 17.00 soutěž v tahání vína koštýřem

Bohatá nabídka občerstvení, specialit, piv z malých pivovarů

Obec Tvrdonice