* Program slavností 2013

 
 
 
 
 
 
 
Podluží v písni a tanci Tvrdonice
7.,8. a 9. června 2013


Pátek 7. června
 
 
19.00 přehlídka dechových hudeb - účinkují DH Dúbravanka, Skaličané SR, Bojané, Weinviertler Mahrische Musikanten Rakousko, Kumpánovi muzikanti
 
 
Sobota 8. června
 
 
10.00 Jarmark lidových řemesel spojený s prodejem
 
13.30 Slavnostní průvod dětských souborů obcí
 
14.00 Naše děti – účinkují DNS Pomněnka Tvrdonice, Kostičánek Kostice, Šáteček Hrušky, Břeclavánek  Břeclav, Jitřenka  Český Krumlov, Turliki  Polsko, Flori Muresene  Rumunsko, vítězové dětských pěveckých soutěží
 
17.00 Soutěže ve zpěvu a tancích hošije a vrtěná soutěží mladí zpěváci a tanečníci z Podluží za doprovodu CM J. Severina, OLiNa a Břeclavan
Vitajte u nás – Jihočeský folklorní soubor Kovářovan, Flori Muresene Rumunsko
 
19.00 Aj, vy, Tvrdonice – jubilejní pořad k 60. ročníku

Účinkují známí představitelé podlužáckého folkloru 

Josef Severin, Julie Kučerová- Severinová, Štěpánka Pšovská, Rostislav Pšovský, Jiří Holásek, Jan Huňař, Ludmila Kobzíková, Maryška Sochorová, Zuzana Martinková, Jiljí Herzán, Vojtěch Račický, Lubomíra Tomanová, Marie Prajková, Jana Otáhalová, Kateřina Bízová, Matěj Kůrečka, Jan Kružík, Zdeněk Baťka, Božena Hrubá- Baťková, Kamila Šošovičková, Patrik Havlík, Antonín Havlík, Josef Čech, stárci Podluží, taneční skupina NS Břeclavan, sbory žen z Tvrdonic, Kostic, Moravské Nové Vsi, mužácké sbory z Kostic – Tvrdonic, Týnce, Ladné, Staré Břeclavi, Poštorné, gajdošská muzika, štrajch, DH Lanžhotčanka, CM Jožky Severina a Felix Slováček, CM Břeclavan, CM Podlužan.

 
21.00 Pokračování tanečních soutěží – verbuňk a o Stárkovské právo v soutěžní kategorii verbuňk. Doprovází CM OLiNa a Břeclavan.
Vystoupí Chodský soubor Mrákov.
 
 
 
Neděle 9. června
 
 
9.00 Mše svatá za účastníky slavností v kostele sv.Mikuláše ve Tvrdonicích
 
10.00 Sjíždění přespolní chasy na vozech tažených koňmi na náměstí Míru, vystoupení JFS Kovářov, Mrákov
 
14.00 Hore Tvrdonicama slavnostní průvod účinkujících obcí
 
15.00 Veselá je dědina – MŠ Tvrdonice, Pomněnka Tvrdonice, Flori Muresene Rumunsko, Jitřenka Český Krumlov, FS Svéráz
 
16.00… a za nás to bývalo lepší – účinkují FK Pohárek z Týnce, NS a CM Břeclavan, chasa z Mikulčic, CM OLiNa, DNS Jatelinka Moravská Nová ves, DNS Kordulka Starý Poddvorov, DH Zlaťulka
 
Po celou dobu konání slavností připraveno bohaté občerstvení s nabídkou krajových specialit a ochutnávka místních vín. Každý programový den zakončen lidovými veselicemi s cimbálovými i dechovými muzikami.