Program slavností 2015

 
Pátek 5. června
 
19.00 Koncert DH Svatobořáci, kapelník Přemek Doležal
 
20.00 Slovo úvodem – Milan Trecha, předseda přípravného výboru
          Přehlídka dechových hudeb
          Autor, režie : Richard Pavlík, Miroslav Zahradník
          Konference : Karel Hegner
          Účinkují : DH Šarovec, kapelník Michal Vacek
          DH Šohajka, kapelník Vojtěch Ducháček,
          DH Drietomanka, kapelník Jaroslav Múdry
          DH Stříbrňanka, kapelník Ivo Horký
 
Po skončení pořadu lidová veselice, k tanci i poslechu hraje DH Drietomanka a CM Galán
 
Sobota 6. června
 
12.30 Vesele muziko – koncert DH Svatobořáci na náměstí Míru
 
13.30 Slavnostní průvod dětských souborů z náměstí Míru do amfiteátru
 
14.00 Jarmark řemesel v amfiteátru spojený s prodejem, výtvarné dílny
          Naše děti Autor, režie : Zdena Šlichtová
                           Konference : Děti z Pomněnky
             Účinkují: Pomněnka Tvrdonice, vedoucí Zdena Šlichtová, Jiří Kubík
                           Břeclavánek Břeclav, vedoucí Jaroslava Studená, Zuzana Melicharová, Eva  Mrázková,
                           Vendula Frodlová, Dušan Fikr
                           Okřešánek Okříšky , vedoucí Ilona Mikešová
                           Kostičánek Kostice, vedoucí Marie Petrlová,
                           Javoráček Lomnice nad Lužnicí, vedoucí Marcela Božovská
                           Radovánek Napajedla, vedoucí Věra Holubová
                           Přehlídka vítězů pěveckých soutěží Jatelinka Moravská Nová Ves,
                           vedoucí Vladislava a Pavel Časní 
 
17.00 Soutěže ve zpěvu
         Autor, režie : Jaroslav Tuček
         Konference : Petra Eliášová 
         Soutěží mladí zpěváci z regionu
         Doprovácí CM OLiNa, primáš Viktor Procházka
         Vitajte u nás – FS Javor Lomnice na Lužnicí
 
19.30 Podlužácký stárku – soutěž v tancích hošije, vrtěná, verbuňk a o Stárka Podluží
         Autor, režie : Rudolf Tuček
         Konference : Zuzana Melicharová
         Dále vystoupí sbory žen z Lanžhota, Charvátské Nové Vsi a Tvrdonic,
         sbory mužů z Krumvíře, Charvátské Nové Vsi a Tvrdonic-Kostic,
         vítězové soutěže mladých verbířů
         Doprovází CM OLiNa, CM J. Severina, CM Břeclavan
 
22.00 Vitajte u nás – FS Kunovjan Uherské Hradiště
 
22.45 Vyhlášení výsledků tanečních soutěží Ohňostroj
 
Po skončení programu následuje lidová veselice u cimbálových muzik, k tanci hraje DH Zlaťulka
 
Neděle 7. června
 
9.00 Slavnostní mše svatá za účastníky slavností v chrámu Páně sv. Mikuláše veTvrdonicích
 
10.00 Sjíždění chasy na vozech tažených koňmi na náměstí Míru
         Doprovází DH Podlužanka, kapelník Jaroslav Janota, Účinkuje FS Dúbrava, vedoucí Jan Olexa
 
14.00 Hora Tvrdonicama – slavnostní průvod účinkujících obcí,
         doprovází DH Podlužanka, DH Zlaťulka, kapelník Peter Ondriska
 
15.00 Dědinečko moja – představují se obce regionu Podluží,
         Autor, režie : Zdena Šlichtová, František Schulz
         účinkují : Stárek Podluží 2015, MŠ Tvrdonice, vedoucí Anna Malacková, Lucie Salajková,
         sbory a krúžky z obce Moravský Zižkov, vedoucí Jaroslav Švach,
         Prušánky, vedoucí Vlasta Trechová,
         Tvrdonice, vedoucí Julie Kučerová
         Kraj beze stínu – pozvánka na festival Hanáckého Slovácka,
                                    účinkují FS Pohárek a SK Hrozen Velké Bílovice,
                                    vedoucí Hana a František Kobzíkovi          
         Vitajte u nás – FS Dúbrava Po skončení programu lidová veselice s DH Zlaťulka
 
Po všechny dny je pro návštěvníky připraveno bohaté občerstvení, nabídka krajových specialit a výborných místních vín. U sklepa zahrádkářů soutěž ve vytahování vína koštýřem. V sále Slovácké chalupy výstava fotografii Jindřišky Padalíkové. Atrakce pro děti.
 

Obec Tvrdonice